Jak założyć konto w ING Banku Śląskim przez Internet

Instrukcja jak założyć konto w ING Banku Śląskim przez Internet pozwala w kilka minut wypełnić formularz i założyć internetowe konto Direct ING (7 dni w tygodniu i 24 godz. na dobę) oraz wybrać najkorzystniejsze dla Ciebie założyć konto w INGparametry oferty darmowego konta „z lwem” w Banku ING. Zakładanie rachunku jest całkowicie bezpieczne, dzięki szyfrowanemu połączeniu z systemem banku.

Przygotuj niezbędne dane i dokumenty. Aby założyć konto w ING potrzebne będą:

 • dowód osobistydokumenty założyć konto
 • numer telefonu komórkowego
 • adres e-mail (poczty)

Naciśnij link (Załóż konto – wniosek), aby otworzyć w nowym oknie przeglądarki bezpieczny, szyfrowany formularz.

załóż konto - wniosek

Krok 1 – Wybór konta i weryfikacja

Aktualnie najlepsze w ofercie banku jest darmowe konto osobiste Direct.

 • Wybierz rodzaj konta – Wybierz: KONTO Direct korzystając ze strzałki znajdującej przed opisem rachunków.
 • Czy jesteś już klientem ING …  –  Jeżeli to twoje pierwsze konto w tym banku zaznaczasz Nie
 • PESEL – wpisz nr PESEL z dowodu osobistego (seria cyfr)
 • Przepisz dokładnie znaki z obrazka
 • Aby wykonać kolejny krok zaznacz że zapoznałeś się z regulaminem (Oświadczam że zapoznałem się z regulacjami…) i kliknij na pomarańczowe pole na dole „Dalej

Krok 2 – Twoje dane

 • Wpisz dane osobowe

 • Dane kontaktowe – aby bank mógł skontaktować się z Tobą i uzgodnić dogodny termin bezpłatnego przyjazdu kuriera z umowami

 • Przyciśnij pomarańczowe pole na dole „Dalej”.

Krok 3 – Dodatkowe usługi

Tutaj wybierzesz dodatkowe usługi dostępne do konta.

Wybierz kartę – polecam dostępną aktualnie kartę VISA zbliżeniowa

Jeżeli wybierzesz:

 • VISA zbliżeniowa” – 0 zł za wydanie, 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, 0 zł opłaty miesięcznej jeżeli wydasz nią co miesiąc 200 zł (jeżeli nie zapłacisz 7 zł miesięcznie), 3% z bankomatów za granicą albo możesz ją zastrzec lub z niej zrezygnować (za darmo)
 • Moja Karta Visa zbliżeniowa” – zapłacisz 15 zł za jej wydanie, ale będziesz mógł/mogła umieścić na niej dowolną fotografię, reszta opłat jak wyżej.

Ubezpieczenie karty – jeżeli zaznaczysz TAK bank będzie pobierał opłatę 2 zł miesięcznie. Jeżeli zamierzasz korzystać z karty to ubezpieczenie obejmuje nie uprawnione użycie Twojej karty i gotówkę wypłaconą z bankomatu. Wybór należy do Ciebie.

Szczegóły:

 • Ubezpieczenie nieuprawnionego użycia karty – do 150 euro.
 • Ubezpieczenie gotówki pobranej z bankomatu – do 1000 zł za jedno zdarzenie, maksymalnie do 3000 zł za wszystkie zdarzenia

Dodatkowy rachunek / Wybierz rodzaj konta – Jeżeli zamierzasz trzymać czasami oszczędności na koncie warto zaznaczyć TAK i wybrać jako drugi bezpłatny rachunek wyżej oprocentowane Otwarte Konto Oszczędnościowe PLN. Dzięki temu za darmo uzyskasz przypisane do rachunku konto oszczędnościowe.

 • Oddział – Wybierz z listy: województwo, miejscowość i adres Twojej najbliższej placówki banku ING, która będzie prowadzić rachunek.
 • Pytanie do weryfikacji – wybierasz pytanie z rozwijanej listy i wpisujesz poniżej swoją odpowiedź. Zapamiętaj albo zapisz tą odpowiedź, gdyż posłuży ona do potwierdzenia wniosku w przypadku gdy zapomnisz Identyfikatora Użytkownika.
 • Przyciśnij pomarańczowe pole na dole „Dalej” aby przejść dalej.

Krok 4 – Potwierdzenie danych

Sprawdź poprawność wpisanych danych osobowych. Jeżeli widzisz gdzieś błąd możesz użyć przycisku „Popraw” aby cofnąć się do poprzedniego kroku i poprawić dane.

 • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych – wyrażasz zgodę aby Bank mógł założyć konto

 • Wyrażam zgodę – Zaznacz TAK aby bank mógł przetwarzać dane osobowe i założyć konto.
 • W kwadracie na dole zaznaczasz, (Przyjmuję do wiadomości …) że zgadzasz się na podanie danych osobowych firmie kurierskiej w celu dostarczenia do Ciebie niezbędnych dokumentów. Po dostarczeniu umów zostaną skasowane.
 • Przyciśnij pomarańczowe pole na dole „Dalej”.

Krok 5 – ZakończenieInformacje dla klienta.

W podsumowaniu znajdziesz kilka rzeczy, które warto zanotować, zapisać albo wydrukować:

 • Numer Twojego konta bankowego oraz dodatkowego (oszczędnościowego) jeżeli takie założyłeś/-aś.
 • Identyfikator użytkownika do systemu bankowości internetowej – który będzie potrzebny przy logowaniu na konto przez Internet.

załóż konto - wniosek

Co teraz ?

1. Bank wysyła do Ciebie za darmo kuriera a na tel. komórkowy przychodzi sms-em dodatkowo nr przesyłki.

 • Dzwoni do Ciebie konsultant, który poinformuje się o kolejnych krokach. Jeżeli kontakt nie nastąpił w czasie do 72 godzin, z powodu np. błędów w formularzu. Sprawdź status wniosku na infolinii – 801 222 222 albo +48 (32) 357 00 69.
 • Jeżeli chciałbyś/-łabyś zmienić termin dostarczenia do Ciebie dokumentów możesz to zrobić dzwoniąc do firmy kurierskiej (0 801 345 345 albo 042 634 53 45) w godzinach 9.00-16.00.

2. Przy kurierze podpisujesz dwie umowy. Jeden egzemplarz oddajesz i zostaje on odesłany do banku, drugi zachowujesz.

W przesyłce znajdziesz:

 • 2 egzemplarze umowy wraz z kodami aktywacyjnymi do konta
 • instrukcje jak aktywować konto

3. Bank weryfikuje umowę i otwiera konto.

 • Aktywujesz dostęp do konta zgodnie z instrukcją, którą dostaniesz z umową.
 • Bank dośle (za darmo pocztą) nie aktywną kartę, którą możesz aktywować, przez Internet lub telefon nadając jej kod PIN.
 • Gdy konto zostanie uruchomione możesz już wpłacać i wypłacać środki.

To wszystko, gratuluje!

———————————————————————

Masz uwagi lub pytania ? Zadaj je w komentarzu. Ostatnia aktualizacja – Wrzesień 2014. 

Jak założyć konto w ING Banku Śląskim przez Internet
2 głosy, średnia: 5.00 (wynik: 98%)

1 komentarz

Przejdź do formularza komentarzy >>

 1. Aśka

  Witam :) założyłam konto osobiste przez internet 16 do dzisiaj nie dostałam ani e-maila ani też smsa. W takiej sytuacji co mam zrobić? Bo troche mi się śpieszy. Co jest bardziej możliwe? To, że ja się zamotałam i zrobiłam jakiś błąd czy to im się zbytnio nie śpieszy.

  1. bankowe-konto.net

   Witam. Kontakt następuje do 72 godzin. Zależy Pani na czasie, więc najszybsze będzie wyjaśnienie sprawy i sprawdzenie statusu Pani wniosku na infolinii ING – telefonicznie 801 222 222 albo +48 (32) 357 00 69.

 2. Anetta

  Czy przebywajac na stale poza granicami kraju (Wielka Brytania) mam jakakolwiek mozliwosc otwarcia konta on-line w Panstwa banku? Nie mam stalego miejsca zameldowania w Polsce, dwa razy do roku odwiedzam jedynie rodzine, ale chcialabym otworzyc konto w Polsce ze wzgledu na operacje finansowe, jakie bede w Polsce przeprowadzac. Czy jedyna opcja jest zgloszenie sie w Panstwa oddziale lub oczekiwanie na kuriera podczas mojego pobytu w Polsce? Nie posiadam w Polsce zadnego innego konta.

  1. bankowe-konto.net

   Witam, nie jest to nasz bank, na stronie http://bankowe-konto.net opisujemy tylko ofertę konta w banku ING http://www.ingbank.pl
   Przebywając za granicą można założyć rachunek w ING nadając pełnomocnictwo osobie przebywającej w kraju. Zgodnie z Regulaminem Banku pełnomocnictwo do zawarcia umowy rachunku musi być sporządzone w formie pisemnej i potwierdzone za granicą przez polską placówkę dyplomatyczną, konsularną lub notariusza kraju, z którym Rzeczpospolita Polska podpisała umowę o pomocy prawnej w sprawach cywilnych.
   Informacje na temat ustanowienia pełnomocnictwa są dostępne w Regulaminie na stronie Banku (rozdział D. Pełnomocnictwa): http://www.ingbank.pl/_fileserver/item/1000405

   Inną opcją może być założenie eKonta w mBanku, zgodnie z tą procedurą: http://bankowe-konto.net/zakladanie-konta-z-zagranicy/

 3. Agnieszka

  Witam. Złożyłam wniosek przez internet i miałam zrobić przelew na 0,01 aby otrzymać przelew zwrotny z loginem i hasłem. Dostałam przelew zwrotny jednak w tytule pisze nie zrealizowano?? co teraz?? Pozdrawiam Agnieszka

  1. bankowe-konto.net

   Witam. Z informacji podanych przez Panią wynika, że otwarcie rachunku poprzez przelew z „innego banku” nie było możliwe. Konieczna jest weryfikacja czy poprzedni wniosek został zamknięty (telefonicznie 801 222 222, +48 (32) 357 00 69 lub mailowo mampytanie@ingbank.pl z podaniem numeru PESEL).
   Jeżeli wykona Pani wszystko prawidłowo i kolejna próba się nie powiedzie polecam opcję Kurier albo wizytę w oddziale.

 4. Tomasz

  w jakich godzinach można się umówić z kurierem w celu podpisania umowy?
  czy konto oszczędnościowe jest płatne?

  1. bankowe-konto.net

   Witam. Termin dostarczenia przesyłki należy ustalić bezpośrednio z firmą kurierską InPost. Kurier kontaktuje się najpóźniej do 72 godzin od złożenia wniosku. Jeżeli natomiast kontakt nie nastąpił celem weryfikacji zachęcam do kontaktu z infolinią banku pod numerem 32 357 00 69/801 222 222.
   Za prowadzenie Otwartego Konta Oszczędnościowego bank nie pobiera opłat. Zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji pierwsza wypłata środków (w formie wypłaty gotówkowej lub przelewu realizowanego na własny rachunek w innym banku w kraju), w cyklu rozliczeniowym jest bezpłatna, natomiast każda kolejna jest płatna 6 zł. Opłata nie jest pobierana jeżeli realizuje Pan przelewy własne poprzez usługę ING BankOnLine.

 5. Anik

  Witam, jak wygląda proces w przypadku zmiany numeru telefonu posiadacza konta? czy muszę osobiście podejść do banku?

  1. bankowe-konto.net

   Witam. Numer telefonu do otrzymywania jednorazowych kodów autoryzacyjnych można zmienić poprzez bankowość ING BankOnLine (wybierając opcję Profil, a następnie Zmiana danych autoryzacyjnych), pod warunkiem że obecnie wprowadzony numer jest jeszcze dostępny i można odebrać wiadomość SMS z tego numeru. W przeciwnym razie konieczny jest kontakt z oddziałem banku, gdzie klient otrzymuje kopertę z nowym kodem autoryzacji do bankowości internetowej, na podstawie której można wprowadzić nowy numer. Kod jest ważny przez okres 30 dni od momentu wydania.
   Wniosek o kod można też przesłać poprzez zakłądkę odblokowanie, wtedy jest możliwość wybrania opcji aby kod został przesłany na adres korespondencyjny.

 6. Łukasz

  Witam, moje pierwsze pytanie dotyczy opłaty za kartę Visa. W Regulaminie podane jest mianowicie, że aby za nią nie ponosić kosztów, należy dokonać w terminie od 28 dnia jednego miesiąca do 29 dnia następnego płatności za min. 200 PLN. Czy zakładając konto w połowie miesiąca, ten punkt Regulaminu również mnie dotyczy?

  Drugie pytanie z jakim do Państwa się zwracam jest następujące: czy problemem jest to, iż pierwsza wpłata na nowo założone konto wpłynęłaby na koniec miesiąca? Czy też należy zaraz po założeniu konta, wpłacić na nią jakąś sumę pieniędzy?

  Dziękuje z góry za odpowiedź i przepraszam za być może banalne pytania.

  1. bankowe-konto.net

   Witam. Za pierwszy cykl rozliczeniowy, w którym karta została wygenerowana opłata nie powinna zostać naliczona.
   Nie wymogu przelewania środków na konto zaraz po jego założeniu; chyba że zakłada Pan konto elektronicznie z potwierdzeniem umowy przelewem, wtedy będzie wymagany przelew drobnej kwoty z innego Pańskiego konta w końcowym etapie wypełniania wniosku.

 7. Anna

  W jakim czasie kurier dostarcza umowę do banku? i jak długo należy czekać na przysłanie karty?

  1. bankowe-konto.net

   Witam. Po wysłaniu wniosku o otwarcie rachunku, bank przygotowuje umowę do 2-3 dni roboczych. Po tym czasie umowa zostaje przekazana firmie kurierskiej, która powinna skontaktować się z Panią w ciągu ok. 3 dni celem ustalenia dostarczenia przesyłki.
   Na dostarczenie karty bank ma do 14 dni ale zwykle trwa to o połowę krócej, ok. 5 – 7 dni. Pozdrawiam.

 8. Wojciech

  Witam, czy wraz z umową dostarczane jest zaświadczenie o zarobkach? i jeśli tak, jak je wypełnić,skoro ich się nie ma.

  1. bankowe-konto.net

   Witam, Bank ING nie wymaga zaświadczenia o zarobkach do założenia konta Direct. Wystarczy że okaże Pan kurierowi dowód osobisty jako dokument potwierdzający tożsamość przy podpisywaniu umów z banku.

   1. Wojciech

    Dziękuję bardzo. Po prostu zwiódł mnie e-mail otrzymany przez ING w którym pojawiła się informacja o doręczeniu wraz z umową właśnie takiego zaświadczenia

 9. Justyna

  Witam, czy aby ustanowić pełnomocnictwo do konta Direct powinnam udać się do banku wraz z osobą na którą ma być pełnomocnictwo, czy też wystarczy dowód osobisty tej osoby? I drugie pytanie czy zakładanie konta internetowego w placówce banku jest również bezpłatne?

  1. bankowe-konto.net

   Witam. W przypadku gdy osoba mająca być pełnomocnikiem, jest już klientem banku, nie musi być obecna podczas składania dyspozycji. Wtedy wystarczy, ze posiadacz rachunku poda dane pełnomocnika takie jak: imię nazwisko, PESEL, adres zamieszkania, seria i nr dokumentu tożsamości. W przeciwnym wypadku, niezbędna jest wspólna wizyta.
   Tak konto Direct można założyć bezpłatnie także w placówce.

 10. Karolina

  Czy jeśli założę konto w ING to mogę zablokować póżniej karte jakbym z niej nie korzystała…. zeby tych 7 zł mi nie pobierało miesięcznie?

  1. bankowe-konto.net

   Witam. Tak kartę można zamknąć np. w oddziale, wtedy opłata nie będzie pobierana. Zostanie możliwość płatności telefonem jeżeli zainstaluje Pani odpowiednią aplikację na smartfonie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


cztery − dwa =

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>