Jak założyć konto w ING Banku Śląskim przez Internet

Instrukcja jak założyć konto w ING Banku Śląskim przez Internet pozwala w kilka minut wypełnić formularz i założyć internetowe konto Direct ING (7 dni w tygodniu i 24 godz. na dobę) oraz wybrać najkorzystniejsze dla Ciebie założyć konto w INGparametry oferty darmowego konta „z lwem” w Banku ING. Zakładanie rachunku jest całkowicie bezpieczne, dzięki szyfrowanemu połączeniu z systemem banku.

Przygotuj niezbędne dane i dokumenty. Aby założyć konto w ING potrzebne będą:

 • dowód osobistydokumenty założyć konto
 • numer telefonu komórkowego
 • adres e-mail (poczty)

Naciśnij link (Załóż konto – wniosek), aby otworzyć w nowym oknie przeglądarki bezpieczny, szyfrowany formularz.

załóż konto - wniosek

Krok 1 – Wybór konta i weryfikacja

Aktualnie najlepsze w ofercie banku jest darmowe konto osobiste Direct.

 • Wybierz rodzaj konta – Wybierz: KONTO Direct korzystając ze strzałki znajdującej przed opisem rachunków.
 • Czy jesteś już klientem ING …  –  Jeżeli to twoje pierwsze konto w tym banku zaznaczasz Nie
 • PESEL – wpisz nr PESEL z dowodu osobistego (seria cyfr)
 • Przepisz dokładnie znaki z obrazka
 • Aby wykonać kolejny krok zaznacz że zapoznałeś się z regulaminem (Oświadczam że zapoznałem się z regulacjami…) i kliknij na pomarańczowe pole na dole „Dalej

Krok 2 – Twoje dane

 • Wpisz dane osobowe

 • Dane kontaktowe – aby bank mógł skontaktować się z Tobą i uzgodnić dogodny termin bezpłatnego przyjazdu kuriera z umowami

 • Przyciśnij pomarańczowe pole na dole „Dalej”.

Krok 3 – Dodatkowe usługi

Tutaj wybierzesz dodatkowe usługi dostępne do konta.

Wybierz kartę – polecam dostępną aktualnie kartę VISA zbliżeniowa

Jeżeli wybierzesz:

 • VISA zbliżeniowa” – 0 zł za wydanie, 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, 0 zł opłaty miesięcznej jeżeli wydasz nią co miesiąc 200 zł (jeżeli nie zapłacisz 7 zł miesięcznie), 3% z bankomatów za granicą albo możesz ją zastrzec lub z niej zrezygnować (za darmo)
 • Moja Karta Visa zbliżeniowa” – zapłacisz 15 zł za jej wydanie, ale będziesz mógł/mogła umieścić na niej dowolną fotografię, reszta opłat jak wyżej.

Ubezpieczenie karty – jeżeli zaznaczysz TAK bank będzie pobierał opłatę 2 zł miesięcznie. Jeżeli zamierzasz korzystać z karty to ubezpieczenie obejmuje nie uprawnione użycie Twojej karty i gotówkę wypłaconą z bankomatu. Wybór należy do Ciebie.

Szczegóły:

 • Ubezpieczenie nieuprawnionego użycia karty – do 150 euro.
 • Ubezpieczenie gotówki pobranej z bankomatu – do 1000 zł za jedno zdarzenie, maksymalnie do 3000 zł za wszystkie zdarzenia

Dodatkowy rachunek / Wybierz rodzaj konta – Jeżeli zamierzasz trzymać czasami oszczędności na koncie warto zaznaczyć TAK i wybrać jako drugi bezpłatny rachunek wyżej oprocentowane Otwarte Konto Oszczędnościowe PLN. Dzięki temu za darmo uzyskasz przypisane do rachunku konto oszczędnościowe.

 • Oddział – Wybierz z listy: województwo, miejscowość i adres Twojej najbliższej placówki banku ING, która będzie prowadzić rachunek.
 • Pytanie do weryfikacji – wybierasz pytanie z rozwijanej listy i wpisujesz poniżej swoją odpowiedź. Zapamiętaj albo zapisz tą odpowiedź, gdyż posłuży ona do potwierdzenia wniosku w przypadku gdy zapomnisz Identyfikatora Użytkownika.
 • Przyciśnij pomarańczowe pole na dole „Dalej” aby przejść dalej.

Krok 4 – Potwierdzenie danych

Sprawdź poprawność wpisanych danych osobowych. Jeżeli widzisz gdzieś błąd możesz użyć przycisku „Popraw” aby cofnąć się do poprzedniego kroku i poprawić dane.

 • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych – wyrażasz zgodę aby Bank mógł założyć konto

 • Wyrażam zgodę – Zaznacz TAK aby bank mógł przetwarzać dane osobowe i założyć konto.
 • W kwadracie na dole zaznaczasz, (Przyjmuję do wiadomości …) że zgadzasz się na podanie danych osobowych firmie kurierskiej w celu dostarczenia do Ciebie niezbędnych dokumentów. Po dostarczeniu umów zostaną skasowane.
 • Przyciśnij pomarańczowe pole na dole „Dalej”.

Krok 5 – ZakończenieInformacje dla klienta.

W podsumowaniu znajdziesz kilka rzeczy, które warto zanotować, zapisać albo wydrukować:

 • Numer Twojego konta bankowego oraz dodatkowego (oszczędnościowego) jeżeli takie założyłeś/-aś.
 • Identyfikator użytkownika do systemu bankowości internetowej – który będzie potrzebny przy logowaniu na konto przez Internet.

załóż konto - wniosek

Co teraz ?

1. Bank wysyła do Ciebie za darmo kuriera a na tel. komórkowy przychodzi sms-em dodatkowo nr przesyłki.

 • Dzwoni do Ciebie konsultant, który poinformuje się o kolejnych krokach. Jeżeli kontakt nie nastąpił w czasie do 72 godzin, z powodu np. błędów w formularzu. Sprawdź status wniosku na infolinii – 801 222 222 albo +48 (32) 357 00 69.
 • Jeżeli chciałbyś/-łabyś zmienić termin dostarczenia do Ciebie dokumentów możesz to zrobić dzwoniąc do firmy kurierskiej (0 801 345 345 albo 042 634 53 45) w godzinach 9.00-16.00.

2. Przy kurierze podpisujesz dwie umowy. Jeden egzemplarz oddajesz i zostaje on odesłany do banku, drugi zachowujesz.

W przesyłce znajdziesz:

 • 2 egzemplarze umowy wraz z kodami aktywacyjnymi do konta
 • instrukcje jak aktywować konto

3. Bank weryfikuje umowę i otwiera konto.

 • Aktywujesz dostęp do konta zgodnie z instrukcją, którą dostaniesz z umową.
 • Bank dośle (za darmo pocztą) nie aktywną kartę, którą możesz aktywować, przez Internet lub telefon nadając jej kod PIN.
 • Gdy konto zostanie uruchomione możesz już wpłacać i wypłacać środki.

To wszystko, gratuluje!

Jak założyć konto w ING Banku Śląskim przez Internet
4 głosy, średnia: 5.00 (wynik: 99%)

1 komentarz

Przejdź do formularza komentarzy >>

 1. Karolina

  Czy jeśli założę konto w ING to mogę zablokować póżniej karte jakbym z niej nie korzystała…. zeby tych 7 zł mi nie pobierało miesięcznie?

  1. bankowe-konto.net

   Witam. Tak kartę można zamknąć np. w oddziale, wtedy opłata nie będzie pobierana. Zostanie możliwość płatności telefonem jeżeli zainstaluje Pani odpowiednią aplikację na smartfonie.

 2. Justyna

  Witam, czy aby ustanowić pełnomocnictwo do konta Direct powinnam udać się do banku wraz z osobą na którą ma być pełnomocnictwo, czy też wystarczy dowód osobisty tej osoby? I drugie pytanie czy zakładanie konta internetowego w placówce banku jest również bezpłatne?

  1. bankowe-konto.net

   Witam. W przypadku gdy osoba mająca być pełnomocnikiem, jest już klientem banku, nie musi być obecna podczas składania dyspozycji. Wtedy wystarczy, ze posiadacz rachunku poda dane pełnomocnika takie jak: imię nazwisko, PESEL, adres zamieszkania, seria i nr dokumentu tożsamości. W przeciwnym wypadku, niezbędna jest wspólna wizyta.
   Tak konto Direct można założyć bezpłatnie także w placówce.

 3. Wojciech

  Witam, czy wraz z umową dostarczane jest zaświadczenie o zarobkach? i jeśli tak, jak je wypełnić,skoro ich się nie ma.

  1. bankowe-konto.net

   Witam, Bank ING nie wymaga zaświadczenia o zarobkach do założenia konta Direct. Wystarczy że okaże Pan kurierowi dowód osobisty jako dokument potwierdzający tożsamość przy podpisywaniu umów z banku.

   1. Wojciech

    Dziękuję bardzo. Po prostu zwiódł mnie e-mail otrzymany przez ING w którym pojawiła się informacja o doręczeniu wraz z umową właśnie takiego zaświadczenia

 4. Anna

  W jakim czasie kurier dostarcza umowę do banku? i jak długo należy czekać na przysłanie karty?

  1. bankowe-konto.net

   Witam. Po wysłaniu wniosku o otwarcie rachunku, bank przygotowuje umowę do 2-3 dni roboczych. Po tym czasie umowa zostaje przekazana firmie kurierskiej, która powinna skontaktować się z Panią w ciągu ok. 3 dni celem ustalenia dostarczenia przesyłki.
   Na dostarczenie karty bank ma do 14 dni ale zwykle trwa to o połowę krócej, ok. 5 – 7 dni. Pozdrawiam.

 5. Łukasz

  Witam, moje pierwsze pytanie dotyczy opłaty za kartę Visa. W Regulaminie podane jest mianowicie, że aby za nią nie ponosić kosztów, należy dokonać w terminie od 28 dnia jednego miesiąca do 29 dnia następnego płatności za min. 200 PLN. Czy zakładając konto w połowie miesiąca, ten punkt Regulaminu również mnie dotyczy?

  Drugie pytanie z jakim do Państwa się zwracam jest następujące: czy problemem jest to, iż pierwsza wpłata na nowo założone konto wpłynęłaby na koniec miesiąca? Czy też należy zaraz po założeniu konta, wpłacić na nią jakąś sumę pieniędzy?

  Dziękuje z góry za odpowiedź i przepraszam za być może banalne pytania.

  1. bankowe-konto.net

   Witam. Za pierwszy cykl rozliczeniowy, w którym karta została wygenerowana opłata nie powinna zostać naliczona.
   Nie wymogu przelewania środków na konto zaraz po jego założeniu; chyba że zakłada Pan konto elektronicznie z potwierdzeniem umowy przelewem, wtedy będzie wymagany przelew drobnej kwoty z innego Pańskiego konta w końcowym etapie wypełniania wniosku.

 6. Anik

  Witam, jak wygląda proces w przypadku zmiany numeru telefonu posiadacza konta? czy muszę osobiście podejść do banku?

  1. bankowe-konto.net

   Witam. Numer telefonu do otrzymywania jednorazowych kodów autoryzacyjnych można zmienić poprzez bankowość ING BankOnLine (wybierając opcję Profil, a następnie Zmiana danych autoryzacyjnych), pod warunkiem że obecnie wprowadzony numer jest jeszcze dostępny i można odebrać wiadomość SMS z tego numeru. W przeciwnym razie konieczny jest kontakt z oddziałem banku, gdzie klient otrzymuje kopertę z nowym kodem autoryzacji do bankowości internetowej, na podstawie której można wprowadzić nowy numer. Kod jest ważny przez okres 30 dni od momentu wydania.
   Wniosek o kod można też przesłać poprzez zakłądkę odblokowanie, wtedy jest możliwość wybrania opcji aby kod został przesłany na adres korespondencyjny.

 7. Tomasz

  w jakich godzinach można się umówić z kurierem w celu podpisania umowy?
  czy konto oszczędnościowe jest płatne?

  1. bankowe-konto.net

   Witam. Termin dostarczenia przesyłki należy ustalić bezpośrednio z firmą kurierską InPost. Kurier kontaktuje się najpóźniej do 72 godzin od złożenia wniosku. Jeżeli natomiast kontakt nie nastąpił celem weryfikacji zachęcam do kontaktu z infolinią banku pod numerem 32 357 00 69/801 222 222.
   Za prowadzenie Otwartego Konta Oszczędnościowego bank nie pobiera opłat. Zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji pierwsza wypłata środków (w formie wypłaty gotówkowej lub przelewu realizowanego na własny rachunek w innym banku w kraju), w cyklu rozliczeniowym jest bezpłatna, natomiast każda kolejna jest płatna 6 zł. Opłata nie jest pobierana jeżeli realizuje Pan przelewy własne poprzez usługę ING BankOnLine.

 8. Agnieszka

  Witam. Złożyłam wniosek przez internet i miałam zrobić przelew na 0,01 aby otrzymać przelew zwrotny z loginem i hasłem. Dostałam przelew zwrotny jednak w tytule pisze nie zrealizowano?? co teraz?? Pozdrawiam Agnieszka

  1. bankowe-konto.net

   Witam. Z informacji podanych przez Panią wynika, że otwarcie rachunku poprzez przelew z „innego banku” nie było możliwe. Konieczna jest weryfikacja czy poprzedni wniosek został zamknięty (telefonicznie 801 222 222, +48 (32) 357 00 69 lub mailowo mampytanie@ingbank.pl z podaniem numeru PESEL).
   Jeżeli wykona Pani wszystko prawidłowo i kolejna próba się nie powiedzie polecam opcję Kurier albo wizytę w oddziale.

 9. Anetta

  Czy przebywajac na stale poza granicami kraju (Wielka Brytania) mam jakakolwiek mozliwosc otwarcia konta on-line w Panstwa banku? Nie mam stalego miejsca zameldowania w Polsce, dwa razy do roku odwiedzam jedynie rodzine, ale chcialabym otworzyc konto w Polsce ze wzgledu na operacje finansowe, jakie bede w Polsce przeprowadzac. Czy jedyna opcja jest zgloszenie sie w Panstwa oddziale lub oczekiwanie na kuriera podczas mojego pobytu w Polsce? Nie posiadam w Polsce zadnego innego konta.

  1. bankowe-konto.net

   Witam, nie jest to nasz bank, na stronie http://bankowe-konto.net opisujemy tylko ofertę konta w banku ING http://www.ingbank.pl
   Przebywając za granicą można założyć rachunek w ING nadając pełnomocnictwo osobie przebywającej w kraju. Zgodnie z Regulaminem Banku pełnomocnictwo do zawarcia umowy rachunku musi być sporządzone w formie pisemnej i potwierdzone za granicą przez polską placówkę dyplomatyczną, konsularną lub notariusza kraju, z którym Rzeczpospolita Polska podpisała umowę o pomocy prawnej w sprawach cywilnych.
   Informacje na temat ustanowienia pełnomocnictwa są dostępne w Regulaminie na stronie Banku (rozdział D. Pełnomocnictwa): http://www.ingbank.pl/_fileserver/item/1000405

   Inną opcją może być założenie eKonta w mBanku, zgodnie z tą procedurą: http://bankowe-konto.net/zakladanie-konta-z-zagranicy/

 10. Aśka

  Witam :) założyłam konto osobiste przez internet 16 do dzisiaj nie dostałam ani e-maila ani też smsa. W takiej sytuacji co mam zrobić? Bo troche mi się śpieszy. Co jest bardziej możliwe? To, że ja się zamotałam i zrobiłam jakiś błąd czy to im się zbytnio nie śpieszy.

  1. bankowe-konto.net

   Witam. Kontakt następuje do 72 godzin. Zależy Pani na czasie, więc najszybsze będzie wyjaśnienie sprawy i sprawdzenie statusu Pani wniosku na infolinii ING – telefonicznie 801 222 222 albo +48 (32) 357 00 69.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jeżeli nie jesteś robotem sieciowym wykonaj działanie i wpisz liczbę: *
Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.