Jak założyć konto w ING Banku Śląskim przez Internet

Instrukcja jak założyć konto w ING Banku Śląskim przez Internet pozwala w kilka minut wypełnić formularz i założyć internetowe konto Direct ING (7 dni w tygodniu i 24 godz. na dobę) oraz wybrać najkorzystniejsze dla Ciebie założyć konto w INGparametry oferty darmowego konta „z lwem” w Banku ING. Zakładanie rachunku jest całkowicie bezpieczne, dzięki szyfrowanemu połączeniu z systemem banku.

Przygotuj niezbędne dane i dokumenty. Aby założyć konto w ING potrzebne będą:

 • dowód osobistydokumenty założyć konto
 • numer telefonu komórkowego
 • adres e-mail (poczty)

Naciśnij link (Załóż konto – wniosek), aby otworzyć w nowym oknie przeglądarki bezpieczny, szyfrowany formularz.

załóż konto - wniosek

Krok 1 – Wybór konta i weryfikacja

Aktualnie najlepsze w ofercie banku jest darmowe konto osobiste Direct.

 • Wybierz rodzaj konta – Wybierz: KONTO Direct korzystając ze strzałki znajdującej przed opisem rachunków.
 • Czy jesteś już klientem ING …  -  Jeżeli to twoje pierwsze konto w tym banku zaznaczasz Nie
 • PESEL – wpisz nr PESEL z dowodu osobistego (seria cyfr)
 • Przepisz dokładnie znaki z obrazka
 • Aby wykonać kolejny krok zaznacz że zapoznałeś się z regulaminem (Oświadczam że zapoznałem się z regulacjami…) i kliknij na pomarańczowe pole na dole „Dalej

Krok 2 – Twoje dane

 • Wpisz dane osobowe

 • Dane kontaktowe – aby bank mógł skontaktować się z Tobą i uzgodnić dogodny termin bezpłatnego przyjazdu kuriera z umowami

 • Przyciśnij pomarańczowe pole na dole „Dalej”.

Krok 3 – Dodatkowe usługi

Tutaj wybierzesz dodatkowe usługi dostępne do konta.

Wybierz kartę – polecam dostępną aktualnie kartę VISA zbliżeniowa

Jeżeli wybierzesz:

 • VISA zbliżeniowa” – 0 zł za wydanie, 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, 0 zł opłaty miesięcznej jeżeli wydasz nią co miesiąc 200 zł (jeżeli nie zapłacisz 7 zł miesięcznie), 3% z bankomatów za granicą albo możesz ją zastrzec lub z niej zrezygnować (za darmo)
 • Moja Karta Visa zbliżeniowa” – zapłacisz 15 zł za jej wydanie, ale będziesz mógł/mogła umieścić na niej dowolną fotografię, reszta opłat jak wyżej.

Ubezpieczenie karty – jeżeli zaznaczysz TAK bank będzie pobierał opłatę 2 zł miesięcznie. Jeżeli zamierzasz korzystać z karty to ubezpieczenie obejmuje nie uprawnione użycie Twojej karty i gotówkę wypłaconą z bankomatu. Wybór należy do Ciebie.

Szczegóły:

 • Ubezpieczenie nieuprawnionego użycia karty – do 150 euro.
 • Ubezpieczenie gotówki pobranej z bankomatu – do 1000 zł za jedno zdarzenie, maksymalnie do 3000 zł za wszystkie zdarzenia

Dodatkowy rachunek / Wybierz rodzaj konta – Jeżeli zamierzasz trzymać czasami oszczędności na koncie warto zaznaczyć TAK i wybrać jako drugi bezpłatny rachunek wyżej oprocentowane Otwarte Konto Oszczędnościowe PLN. Dzięki temu za darmo uzyskasz przypisane do rachunku konto oszczędnościowe.

 • Oddział – Wybierz z listy: województwo, miejscowość i adres Twojej najbliższej placówki banku ING, która będzie prowadzić rachunek.
 • Pytanie do weryfikacji – wybierasz pytanie z rozwijanej listy i wpisujesz poniżej swoją odpowiedź. Zapamiętaj albo zapisz tą odpowiedź, gdyż posłuży ona do potwierdzenia wniosku w przypadku gdy zapomnisz Identyfikatora Użytkownika.
 • Przyciśnij pomarańczowe pole na dole „Dalej” aby przejść dalej.

Krok 4 – Potwierdzenie danych

Sprawdź poprawność wpisanych danych osobowych. Jeżeli widzisz gdzieś błąd możesz użyć przycisku „Popraw” aby cofnąć się do poprzedniego kroku i poprawić dane.

 • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych – wyrażasz zgodę aby Bank mógł założyć konto

 • Wyrażam zgodę – Zaznacz TAK aby bank mógł przetwarzać dane osobowe i założyć konto.
 • W kwadracie na dole zaznaczasz, (Przyjmuję do wiadomości …) że zgadzasz się na podanie danych osobowych firmie kurierskiej w celu dostarczenia do Ciebie niezbędnych dokumentów. Po dostarczeniu umów zostaną skasowane.
 • Przyciśnij pomarańczowe pole na dole „Dalej”.

Krok 5 – ZakończenieInformacje dla klienta.

W podsumowaniu znajdziesz kilka rzeczy, które warto zanotować, zapisać albo wydrukować:

 • Numer Twojego konta bankowego oraz dodatkowego (oszczędnościowego) jeżeli takie założyłeś/-aś.
 • Identyfikator użytkownika do systemu bankowości internetowej – który będzie potrzebny przy logowaniu na konto przez Internet.

załóż konto - wniosek

Co teraz ?

1. Bank wysyła do Ciebie za darmo kuriera a na tel. komórkowy przychodzi sms-em dodatkowo nr przesyłki.

 • Dzwoni do Ciebie konsultant, który poinformuje się o kolejnych krokach.
 • Jeżeli chciałbyś/-łabyś zmienić termin dostarczenia do Ciebie dokumentów możesz to zrobić dzwoniąc do firmy kurierskiej (0 801 345 345 albo 042 634 53 45) w godzinach 9.00-16.00.

2. Przy kurierze podpisujesz dwie umowy. Jeden egzemplarz oddajesz i zostaje on odesłany do banku, drugi zachowujesz.

W przesyłce znajdziesz:

 • 2 egzemplarze umowy wraz z kodami aktywacyjnymi do konta
 • instrukcje jak aktywować konto

3. Bank weryfikuje umowę i otwiera konto.

 • Aktywujesz dostęp do konta zgodnie z instrukcją, którą dostaniesz z umową.
 • Bank dośle (za darmo pocztą) nie aktywną kartę, którą możesz aktywować, przez Internet lub telefon nadając jej kod PIN.
 • Gdy konto zostanie uruchomione możesz już wpłacać i wypłacać środki.

To wszystko, gratuluje!

———————————————————————

Masz uwagi lub pytania ? Zadaj je w komentarzu. Ostatnia aktualizacja – kwiecień 2014. 

1 komentarz

Przejdź do formularza komentarzy >>

 1. Goska

  Witam założyłam wczoraj konto direct ale nie pojawila mi sie ostatnia strona jak jest pokazana tutaj, nie podano ani nr rachunku ani identyfikatora, czy te dane beda w umowie? dodam ze dostalam maila ze dziekuja za zalozenie konta i mam czekac na maila od kuriera.

  1. bankowe-konto.net

   Witam, tak dane i nr konta powinny się znaleźć w umowie, jeżeli dostała Pani potwierdzenie na mail z informacją o przyjeździe kuriera, wygląda na to że wszystko jest w porządku.
   Jeżeli ma Pani szczegółowe pytania warto skontaktować się z infolinią Help Line pod numerem 32 357 00 10 lub 801 601 607. Infolinia czynna jest całą dobę. Albo poprzez mail lub Skype http://www.ingbank.pl/kontakt#tab=1

 2. Zygmunt

  Witam, próbuję założyć konto poprzez wybór opcji przez internet i mimo poprawności danych klikając dalej wracam do punktu wyjścia – pola są wypełnione z wyjątkiem tego dotyczącego kodu z obrazka więc wpisuję go i znowu to samo. Gdy wybieram opcję poprzez kuriera normalnie przechodzi do drugiego okna. Czy coś robię źle ? Dane są ok na 100 procent.

  1. bankowe-konto.net

   Witam, być może błędnie wpisał Pan kod.
   Jeżeli jest Pan już klientem banku lub pełnomocnikiem do produktów innych osób wówczas system może odrzucać złożony wniosek wtedy dyspozycję otwarcia rachunku należy złożyć w oddziale banku. Jeśli nie jest Pan jeszcze klientem banku aby wyjaśnić tą sprawę proszę o kontakt z Help Line pod numerem 32 357 00 10 lub 801 601 607. Infolinia czynna jest całą dobę.

 3. Patrycja

  Mam juz konto w banku ING jest to konto oszczędnościowe w walucie obcej oraz zwykłe konto ROR w walucie obcej. Dzisiaj złożyłam dyspozycje w banku online ze chce otworzyć konto w złotówkach direct ile czasu mam czekać na pojawienie sie tego konta?

  1. bankowe-konto.net

   Dyspozycje otwarcia rachunku rozliczeniowego w ING BankOnline, realizowane są stosownie do możliwości technicznych systemu informatycznego banku, jednak nie później niż w trzecim dniu roboczym licząc od daty złożenia dyspozycji.

 4. BP

  Chcę otworzyć jedno konto Direct, ale żeby korzystały z niego 2 osoby (wpływ środków dla tych dwóch osób). Czy jest to możliwe? Jeżeli tak to co mam zrobić?

  1. bankowe-konto.net

   Witam, w przypadku konta Direct nie ma możliwości założenia konta wspólnego, ale można ustanowić pełnomocnika do konta z odpowiednimi uprawnieniami. Pełnomocnik nie musi ale też może posiadać drugą kartę do rachunku na swoje imię i nazwisko.
   Konto Direct można założyć przez Internet ale pełnomocnika do konta ze względów min. bezpieczeństwa można ustanowić tylko w oddziale ING.

 5. Adam

  Jak moge otworzyc konto jezeli mieszkam aktualnie za granica?. Moge wypelnic formularz i podac wszystkie dane, ale pojawia sie problem z kurierem i podpisaniem dokumentów.

  1. bankowe-konto.net

   Witam, ING nie wysyła dokumentów za granicę. Ale w ten sposób można założyć konto w mBanku, który wyśle umowy pocztą; warunkiem jest posiadanie polskiego obywatelstwa a procedura opisana jest tutaj: http://bankowe-konto.net/zakladanie-konta-z-zagranicy/

 6. Hanna

  Chcę założyć konto Direct w ING przez internet z opcją „kurier”. W jakim czasie kurier dostarczy do mnie dokumenty do podpisu?

  1. bankowe-konto.net

   Witam, kurier dostarcza bezpłatnie umowy w czasie 2 do 4 dni roboczych. Dzwoni na podany numer uprzedzając o wizycie.

 7. Joanna

  Czy w koncie direct są powiadomienia sms o wpłacie na konto? oraz czy do przelewów trzeba mieć kartę kodów jednorazowych? Jeśli tak to jaki jest koszt ?

  1. bankowe-konto.net

   Witam, tak można włączyć powiadomienia SMS.
   Do przelewów wystarczy telefon komórkowy, na który przychodzą darmowe hasła SMSowe do potwierdzania przelewów.
   Hasła SMS są bezpłatne a Powiadomienia sms to koszt 0,25zł za wiadomość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


− jeden = trzy

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>