Konto internetowe Direct w ING Banku Śląskim Opinie i opłaty

Prześwietlam konto internetowe Direct ING Banku Śląskiego i sprawdzam opinie użytkowników konta. Wyszukuje dla Ciebie ukryte opłaty i pokazuje jak łatwo je ominąć. Przedstawiam darmowe „konto z lwem” czyli internetowe Direct oferowane przez ING.
Opinie o koncie znajdziesz w komentarzach pod artykułem.ing bank opinie i logo

Jeżeli chcesz otworzyć bezpłatne konto z instrukcją w kilka minut (przez 24 godz. na dobę i 7 dni w tyg.) i ominąć ukryte opłaty sprawdź jak założyć konto internetowe Direct w ING Banku Śląskim.

Jeżeli chcesz od razu wczytać formularz i wypełnić wniosek zakładając łatwo konto przez Internet za darmo wybierz odnośnik: „Załóż konto – wniosek” aby wczytać formularz.
załóż konto - wniosek

Czas przyjrzeć się tabeli opłat i prowizji

Przejrzałem tabelę opłat ING i po przewertowaniu kilkunastu stron doszedłem do wniosku iż Direct to konto rzeczywiście typowo internetowe. Dlatego bank ING zapewnia całą paletę darmowych usług dla klientów, którzy podstawowe operacje takie jak np. przelewy przeprowadzają przez Internet. Klienci mają zapewniony dostęp do konta także w oddziałach ING Banku w całej Polsce.

Warto dodać że każdy, już po ukończeniu 18 roku życia może założyć konto samodzielnie przez Internet w kilka minut. Oszczędzając czas poświęcony na wyprawę do oddziału i stanie w kolejkach.

instrukcja zakładania konta

Autoryzacja przelewów internetowych

W ING bezpiecznie autoryzujesz przelewy, darmowymi „hasłami SMS-owymi”. Nie musisz już ponosić kosztów związanych z wydrukowaniem i przesłaniem listy haseł jednorazowych. Jeśli dana transakcja składana w ING BankOnLine wymaga autoryzacji, otrzymasz na Twój telefon komórkowy bezpłatny „sms z hasłem” – jednorazowy kod autoryzacji, którym potwierdzisz konkretną dyspozycję. Jest to bezpieczna i wygodna metoda autoryzacji przelewów.

Karta płatnicza do konta

Polecam bezpłatną debetową kartę płatniczą Visa. ing-karta-visaJeżeli nie potrzebujesz karty możesz za darmo ją zastrzec lub bezpłatnie z niej zrezygnować. Jest to karta hybrydowa, która posiada zarówno chip jak i pasek magnetyczny. Dostępna jest dla posiadaczy kont osobistych w ING Banku Śląskim prowadzonych w PLN. Bank wprowadził możliwość wyłączenia funkcji zbliżeniowej dla karty.

Bank systematycznie rozwija sieć własnych wpłatomatów gdzie można bez prowizji i stania w kolejkach wpłacić gotówkę na konto posiadając tylko kartę. Przez 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Obecnie jest ich już ponad 700 w Polsce.

Wyszukuje dla Ciebie ukryte opłaty i pokazuje jak je ominąć:

Jak ominąć opłatę za kartę – 7 zł miesięcznie ? Otwierając konto dostajemy do niego automatycznie kartę. Są co najmniej 2 sposoby aby uniknąć opłaty.

 • I sposób – Wydajesz miesięcznie kartą min. 200 zł (brak opłaty jeżeli miesięczna wartość rozliczonych przez Bank transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą wyniesie co najmniej 200 zł w okresie od 29 dnia danego miesiąca do 28 dnia następnego miesiąca)
 • II sposób – Jeżeli nie potrzebujesz karty możesz też udać się do oddziału banku z kartą i dowodem osobistym aby wypełnić wniosek i zdać kartę czyli zrezygnować z niej za darmo (zamknąć kartę).

Bezpieczne założenie konta w ING

Na tej stronie otworzysz konto bezpiecznie (24 godz. na dobę i 7 dni w tyg.) – odnośnik łączy Cię bezpośrednio z formularzami ING szyfrowanym połączeniem https. Aby przejść do instrukcji otwierania darmowego konta kliknij „Instrukcja zakładania” albo na „Załóż konto – wniosek” aby od razu wczytać wniosek. Umowę dostarczy bezpłatnie kurier lub możesz zawrzeć ją elektronicznie.załóż konto - wniosek

Wspólne konto Direct ?

Konto zakładane jest dla jednej osoby ale możesz udzielić drugiej osobie pełnomocnictwa, jeżeli chcesz aby było to Wasze wspólne konto. Pełnomocnik będzie miał wtedy takie same prawa do konta jak właściciel. Otrzyma też za darmo własną kartę debetową.

Opinia eksperta

Konto Direct w banku ING jest jednym z najlepszych kont osobistych na rynku, co potwierdzają opnie klientów. Dedykowane jest osobą, które większość transakcji przeprowadzają samodzielnie przez Internet. Aby rachunek pozostał całkowicie darmowy wystarczy wydać miesięcznie kartą 200 zł albo z niej zrezygnować. Polecam to konto.

Konto internetowe Direct w ING Banku Śląskim Opinie i opłaty
3 głosy, średnia: 4.67 (wynik: 93%)

1 komentarz

Przejdź do formularza komentarzy >>

 1. Ola

  Witam, właśnie przymierzam się żeby założyć konto w ING tylko zastanawia mnie w jaki sposób mogę wpłacić gotówkę na konto?, czy mogę to zrobić w placówce banku ?

  1. bankowe-konto.net

   Witam, oczywiście gotówkę na konto można wpłacać w oddziałach oraz wpłatomatach ING. Wpłatomaty są zwykle w pobliżu oddziałów i w centrach handlowych i jest ich aktualnie ponad 700 w Polsce.

 2. Aga

  Witam, W artykule pisze, że można zrezygnować z karty gdy nie jest potrzebna. Czy wtedy się wypłaca pieniądze z bankomatu z pomocą telefonu?

  1. bankowe-konto.net

   Witam, tak można zamknąć kartę. ING na razie nie umożliwia wypłat gotówki za pomocą telefonu więc w takim wypadku pozostały by wypłaty gotówki w placówkach banku.
   Prostszym rozwiązaniem jest wydanie min. 200 zł miesięcznie kartą. Wtedy miesięczna opłata za kartę też nie zostanie pobrana a Pani zachowa możliwość wypłat gotówki za darmo z wszystkich bankomatów w Polsce oraz wpłat w wpłatomatach ING.

   1. Aga

    A co z wpływami na konto czy muszą być regularne i w jakiej wysokości, aby konto było darmowe?

    1. bankowe-konto.net

     ING nie wymaga regularnych ani też minimalnych wpływów dla konta Direct. Przy ich braku konto nadal jest prowadzone bezpłatnie.

 3. karo

  Informuję, że obecnie w przypadku kart płatniczych z funkcją zbliżeniową istnieje możliwość wyłączenia tej opcji. Celem wyłączenia funkcji zbliżeniowej należy zalogować się do ING BankOnLine i wybrać ikonę Karty, a następnie zakładkę Opcje obok numeru karty i dalej opcję Wyłącz zbliżeniowość. Po wybraniu tej opcji należy dokonać standardowej transakcji kartą z użyciem kodu PIN. Może być to również sprawdzenie salda na rachunku w bankomacie ING Banku Śląskiego.

  1. bankowe-konto.net

   Dziękuje za uzupełnienie, własnie dodałem tę informacje do artykułu.

 4. Jagoda

  Witam, zamierzam zerwać Umowę ze swoim Bankiem i założyć konto w Państwa banku. Czy mogę liczyć na jakieś szczególne warunki jako „nowy ” klient?

  1. bankowe-konto.net

   Witam, nie jesteśmy bankiem, na stronie prześwietlamy oferty banków i pozwalamy użytkownikom założyć konto umieszczając link do wniosków ING Banku. W powyższym artykule na samym początku jest to zaznaczone. Jeżeli chodzi o konto osobiste w ING aktualnie nie ma specjalnych warunków dla nowych klientów. Ostatnia promocja 100 zł za założenie konta osobistego miała miejsce w styczniu i trwała do 7 lutego.
   Direct to bardzo dobre konto, jeżeli zdecyduje się Pani je założyć proszę pamiętać o warunku wydatków kartą min. 200 zł w trakcie miesiąca aby uniknąć opłaty za kartę. Prowadzenie konta i wszystkie bankomaty w Polsce są darmowe. Mam nadzieję że choć trochę pomogłem, pozdrawiam.

 5. zdzisław

  Przeniosłem się z PKO BP do ING i założyłem konto Direct i nie żałuję. Najbardziej jestem zadowolony że mogę wypłacać ze wszystkich bankomatów za zero, i konta OKO.

 6. bart

  Witam. Przymierzem się do założenia konta w ing ale chciałbym aby kurier dostarczył mi umowę, moje pytanie jest czy można się umówić na konkretny dzień??? Chodzi o to że bym był w domu w tym czasie.

  1. bankowe-konto.net

   Witam. Po wysłaniu wniosku o otwarcie rachunku, bank przygotowuje umowę do 2-3 dni roboczych. Po tym czasie umowa zostaje przekazana firmie kurierskiej, która powinna skontaktować się z Panem w ciągu ok. 3 dni celem ustalenia dostarczenia przesyłki.

 7. Tomasz

  Mam pytanie odnośnie korzystania z kart bankowych w ING. Chciałbym założyć konto wspólne z żoną konto DIRECT. Tu wszystko rozumiem. Chodzi mi o to, że chcemy 2 karty. Jeżeli będziemy mieć 2 karty to z każdej z nich musimy zapłacić minimum 200 zł czyli 400 zł miesięcznie (200 ja i 200 żona?) żeby nie płacić za karty, czy wystarczy skorzystać z jednej lub sumę opłat z dwóch kart? np z mojej karty 50 zł, a z żony karty 150 zł?

  1. bankowe-konto.net

   Witam, w przypadku konta Direct nie ma możliwości założenia konta wspólnego, ale można ustanowić pełnomocnika do konta z odpowiednimi uprawnieniami. Pełnomocnik nie musi ale też może posiadać drugą kartę do rachunku na swoje imię i nazwisko. Konto Direct można założyć przez Internet ale pełnomocnika do konta ze względów min. bezpieczeństwa można ustanowić tylko w oddziale ING.
   Jeżeli zdecyduje się Pan na drugą kartę dla żony jako pełnomocnika, to łącznie kartami będą Państwo musieli wydać min. 400 zł w ciągu okresu rozliczeniowego. Po min. 200 zł dla pojedynczej karty aby opłata w danym miesiącu nie została naliczona.

 8. Sabina

  Witam, planuje założyć konto w ingbank. W związku z tym chcę iść do oddziału. Czy zakładanie konta jest wtedy za darmo. Nie chcę mieć też karty, więc czy pieniądze można wypłacić w oddziale banku i czy są jakieś opłaty za tą usługę?

  1. bankowe-konto.net

   Witam. Otwarcie konta w oddziale również jest bezpłatne.
   Konto Direct jest skierowane do klientów, którzy większość operacji przeprowadzają samodzielnie; min. realizują przelewy przez Internet oraz wypłacają gotówkę bezpłatnie z bankomatów wszystkich sieci w Polsce. Więc wypłata w oddziale dla konta Direct w kasie oddziału kosztuje 9zł (niezależnie od kwoty).

 9. Anik

  Jak długo trwa aktywacja konta internetowego przez kuriera, kiedy mogę zacząć przelewać środki?

  1. bankowe-konto.net

   Po zweryfikowaniu umowy po stronie banku, będzie można wpłacać, dokonywać przelewów i innych czynności z konta. O aktywacji ING poinformuje sms-em na podany w wniosku numer telefonu.

 10. Anik

  witam, czy jeśli dziś pani w banku dokonała ze mną aktywacji konta internetowego direct, to czy mogę już robić wpłaty na ten rachunek?

  1. bankowe-konto.net

   Witam. Otwierając rachunek w oddziale banku udostępniany jest Jednorazowy Kod Aktywacyjny, który umożliwia logowanie do usługi bankowości elektronicznej. Do około dwóch godzin od jego otrzymania kod ten jest autoryzowany przez pracownika oddziału banku i wówczas już można się logować do usługi. Przy zakładaniu rachunku w placówce banku, konto od razu jest aktywne i można zasilać rachunek, czy to realizując przelew z innego rachunku, czy dokonując wpłaty na konto.

 11. Karolina

  Witam. Zamierzam otworzyć konto w ING ale nurtuje mnie jedna rzecz mianowicie autoryzacja przelewów… W obecnym banku mam kartę kodów jednorazowych i każdy przelew autoryzuję, z tego co się dowiedziałam w ING nie ma autoryzacji. Czy to bezpieczne???

  1. bankowe-konto.net

   Witam. W ING autoryzacja przelewu następuje za pomocą jednorazowego hasła, przesłanego w SMS-ie na Pani nr telefonu. Wiadomość z hasłem jest darmowa, nie musi Pani ponosić kosztów drukowania i przesyłania papierowych list haseł jednorazowych. Autoryzacja „hasłami SMS” jest wygodniejsza, darmowa i równie bezpieczna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jeżeli nie jesteś robotem sieciowym wykonaj działanie i wpisz liczbę: *
Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.