Zakładanie konta z zagranicy w Polsce

W związku z licznymi pytaniami opisuję jak przebiega zakładanie konta bankowego w Polsce z zagranicy. Najwięcej pytań w komentarzach dotyczyło największego obecnie w Polsce na rynku bankowości internetowej mBanku. Sztandarowy produkt tej instytucji to internetowe eKonto zakładane online czyli konto osobiste z dostępem przez Internet i telefon.

Jak założyć konto w banku w Polsce będąc za granicą?

W regulaminie mBanku tak jak u większości jego konkurentów możemy przeczytać że aby założyć konto w banku z założenie konta w banku z zagranicyzagranicy klient powinien posiadać Polskie obywatelstwo oraz miejsce zamieszkania albo zameldowania w Polsce.

Wypełnianie internetowego wniosku o konto

Wypełniając elektroniczny formularz zaznaczamy opcję Kurier i podajemy Polski adres zamieszkania albo zameldowania. Natomiast odpowiadając na pytanie czy adres korespondencyjny jest taki sam jak zamieszkania zaznaczamy NIE. Otworzą nam się pola formularza w których podajemy zagraniczny adres korespondencyjny i wybieramy kraj. Istnieje więc możliwość podania adresu zagranicznego, ale wyłącznie jako adresu korespondencyjnego. Adresu takiego nie można wprowadzić jako adresu zamieszkania (zameldowania). W przypadku adresu korespondencyjnego można wybrać kraj docelowy inny niż Polska i wówczas wprowadzić dowolny kod pocztowy.

załóż ekonto - wniosek

Telefon komórkowy z warunkiem długości numeru do 14 znaków

Zakładanie konta z zagranicy polega na wypełnieniu kolejnych okienek formularza. Możemy podać polski lub zagraniczny nr telefonu komórkowego, na który będą przychodziły darmowe hasła sms do potwierdzania operacji wykonywanych na koncie przez Internet; np. przelewów. Należy pamiętać że numer ten nie powinien przekraczać ilości 14 znaków (wraz z numerem kierunkowym i dwoma zerami). Można podać we wniosku i korzystać z polskiego numeru o ile włączymy roaming u swojego operatora. W przypadku podania zagranicznego numeru należy pamiętać o tym że bank nie gwarantuje otrzymywania darmowych haseł sms do potwierdzania operacji na koncie. Sms-y są wysyłane ale ich dostarczenie uzależnione jest od konkretnego zagranicznego operatora. Uwaga, przy problemach z niestandardowymi zagranicznymi numerami telefonów  można podać w wniosku o konto numer polski po czym zmienić go na infolinii na ten, którego nie przyjął system banku.

Dostarczenie i potwierdzenie umów

Umowy z mBanku do podpisu zostaną w tym przypadku przesłane także za darmo, nie kurierem lecz pocztą, listem zwykłym do wskazanego podpisanie umówprzez nas miejsca. Komplet dokumentów i informacje o sposobie zawarcia umowy dotrą wraz z przesyłką pocztową. Bank musi zweryfikować autentyczność danych klienta więc umowa musi być potwierdzona na jeden z poniższych sposobów. Umowy należy podpisać w obecności:

 • polskiego przedstawiciela dyplomatycznego lub konsularnego (ambasadora, konsula, wice konsula, konsula honorowego, osobę upoważnioną przez Kierownika Wydziału Konsularnego, attache etc).
 • albo innej osoby uprawnionej do poświadczania własnoręczności składanych przez osoby prywatne podpisów (np. Notary Public, notariusz obcego państwa).

Sprawę powinno zwykle rozwiązać podpisanie umowy w ambasadzie PL lub u konsula PL. Do umowy powinno zostać dołączone Apostille poświadczające autentyczność podpisu osoby, która poświadczała na umowie nasz podpis. Takie poświadczenie umowy (Apostille) jest warunkiem odblokowania rachunku. Następnie należy odesłać do mBanku podpisaną umowę rachunku wraz z poświadczeniem na adres podany w dokumentach.

mBank karta do konta

karta Visa, Źródło: mBank

Karta debetowa do konta

Jeżeli podczas zakładania konta zaznaczymy opcję z kartą, to bank po otrzymaniu podpisanych umów wyśle bezpłatnie kartę na adres zagraniczny.

Przelew zagraniczny przychodzący na eKonto w mBanku

Za przyjęcie przelewu zagranicznego mBank nie pobiera opłat. Kwota przelewu np. w GBP przekazana na rachunek w PLN zostanie przewalutowana z GBP na PLN po kursie kupna mBanku. Dane konieczne do prawidłowego wysłania przelewu z zagranicy na rachunek w mBanku:

 • pełny 26-cyfrowy numer rachunku odbiorcy przelewu i „PL” przed numerem rachunku (standard IBAN to dodanie w tym przypadku PL przed nr rachunku i usunięcie spacji rozdzielających cyfry) np. PL11134540640060300251501406
 • imię i nazwisko odbiorcy przelewu w przypadku rachunku oszczędnościowego/nazwa firmy w przypadku rachunku bieżącego (dane odbiorcy muszą być zgodne z numerem rachunku),
 • adres odbiorcy przelewu,
 • tytuł przelewu,
 • nazwa i adres banku odbiorcy przelewu: BRE Bank S.A. INTERNET BANKING, al. Piłsudskiego 3, 90-368 Łódź,
 • kod BIC (SWIFT) mBanku: BREXPLPWMBK
 • SORT CODE (numer rozliczeniowy mBanku) – 11402004

Przelewy zagraniczne wychodzące z eKonta w mBanku

 • Przelew SEPA (do krajów Unii Europejskiej oraz Islandii, Norwegii, Lichtensteinu i Szwajcarii) w walucie EUR wykonany przez Internet. Za wykonanie przelewu systemem SEPA (w Euro) pobierana jest prowizja wysokości 5 PLN.
 • Przelew SWIFT – Za wykonanie przelewu walutowego z wykorzystaniem kodu SWIFT mBank pobiera prowizję wysokości 0,25% od kwoty przelewu , minimum 20 PLN maksimum 200 PLN oraz 5 PLN za użycie kodu SWIFT. W przypadku braku możliwości przekazania środków bezpośrednio do Banku odbiorcy przelew przekazywany jest poprzez Banki pośredniczące które w przeciągu 1 roku mogą zwrócić się do mBanku o pobranie prowizji za przekazanie przelewu, zgodnie ze swoją Tabelą Opłat i Prowizji.
Zakładanie konta z zagranicy w Polsce
3 głosy, średnia: 4.67 (wynik: 93%)

1 komentarz

Przejdź do formularza komentarzy >>

 1. Maria

  Czy obcokrajowiec (obywatel Ukrainy) moze zalozyc konto osobiste z dostępem przez Internet w mBanku? Jezeli tak, jakie dokumenty sa potrzebne? Jaka procedura założenia konta? Dziekuje.

  1. bankowe-konto.net

   Witam, warunkiem założenia konta w mBanku z zagranicy jest posiadanie polskiego obywatelstwa.

   1. Renata

    Nie jest tak. Obywatel Ukrainy może otworzyć konto w MBanku pod warunkiem że będzie miał zameldowanie – np. student otrzymuje miejsce w DS i może podać adres domu studenckiego, potwierdzeniem takiego adresu może być email z uczelni lub karta studencka do DS. Prawdą jednak jest to że wszystko zależy od tego czy pracownik placówki MBanku okaże się być kompetentnym pracownikiem lub jednostką nie potrafiącą czytać regulamin swojego banku ze zrozumieniem. Wycinek z regulaminu MBanku.
    „Konto dla pełnoletnich.
    Gdy posiadasz obywatelstwo polskie przygotuj dowód osobisty. Gdy nie masz obywatelstwa polskiego przygotuj swój PESEL, a także kartę pobytu lub paszport zagraniczny. Gdy nie masz numeru PESEL może być paszport zagraniczny.

    Konto dla młodzieży.
    W czasie składania wniosku należy przygotować dokument potwierdzający Twoją tożsamość np. legitymacja szkolna, tymczasowy dowód osobisty lub paszport, a także dowód osobisty rodzica lub opiekuna.
    Przyszykuj takie dane jak:
    – dane osobowe i dane rodzica lub opiekuna,
    – adres zameldowania – Twój oraz rodzica lub opiekuna,
    – adres korespondencyjny (jeśli jest inny niż adres zameldowania),
    – numer PESEL oraz numer PESEL rodzica lub opiekuna,
    – adres e-mail, na który zostanie wysłane potwierdzenie złożenia wniosku,
    – numer telefonu kontaktowego. Podając nam telefon komórkowy automatycznie zostaną uruchomione hasła smsowe.”

    1. bankowe-konto.net

     Dziękuje za uzupełnienie. Pracownikom mBanku zdarza się podawać sprzeczne informacje.

 2. Marta

  Witam, Dostałam umowę za granice i sa tam dwie strony ktorych nie rozumiem, prosilabym o dokladne wytlumaczenie Oswiadczenia o odstapieniu od umowy o prowadzenie bankowych rachunkow oszczednosiowych -rozliczeniowych i o Polecenie przelewu wynagrodzenia na rachunek bankowy w mBanku. Do czego te umowy sluza i czy musze je odesłać do mBanku ? to bardzo pilne, dziękuje z gory za pomoc.

  1. bankowe-konto.net

   Witam, oświadczenie o odstąpieniu od umowy daje Pani możliwość rozwiązania umowy w ciągu 14 dni od jej zawarcia. Jest to dokument przeznaczony dla Pani.
   Dokument dotyczący polecenie przelewu wynagrodzenia jest dobrowolny. Pozwala na przeniesienie w wygodny dla Pani sposób wynagrodzenia otrzymywanego dotychczas na rachunek w innym Banku – do mBanku.
   Takie rozwiązanie pozwoli na wygodne dysponowanie środków oraz spowoduje generowanie specjalnie dla Pani przygotowanych ofert promocyjnych ze strony mBanku.
   Z usługi można skorzystać w dowolnej chwili, nie tylko podczas zawierania umowy. Nie jest zatem konieczne odsyłanie tego dokumentu.

 3. beata

  Witam. Mieszkam w Angli i właśnie wypełniam wniosek online, jednakże mam problem , a mianowicie chce wpisac numer telefonu angielskiego i pozwala mi tylko wpisać numer do 9 cyfr. Angielski numer ma 11 cyfr, proszę o porade. Dziekuje

  1. bankowe-konto.net

   Witam, przy problemach z niestandardowymi zagranicznymi numerami telefonów można podać w wniosku o konto numer polski po czym zmienić go na infolinii na ten, którego nie przyjął system banku.

 4. Ada

  Witam, mam konto w mBanku, ale wyjechalismy na stale za granice. Nie posiadamy juz ani zameldowania ani zamieszkania w Polsce. Chcemy podac prawde ale system nie przyjmuje naszego adresu ani naszych nowych numerow telefonu. Co mamy zrobic? Zamknac konto i otworzyc w jakims normalnym banku czy oszukiwac mbank jak dlugo sie da – skoro nie dajecie mozliwosci podania prawdziwych informacji.

  1. bankowe-konto.net

   Witam, w mBanku oficjalnie niedozwolone jest, aby adres stały / tymczasowy był adresem zagranicznym. W opisywanej sytuacji można zarejestrować adres zagraniczny jako adres korespondencyjny.
   Możliwe rozwiązania:
   1. Dyspozycję zmiany adresu można zrealizować samodzielnie w nowym serwisie transakcyjnym. Po zalogowaniu przy użyciu identyfikatora klienta i hasła do serwisu transakcyjnego, proszę wybrać kolejno: Panel ustawień (symbol koła zębatego) – Osobiste – Dane kontaktowe – Adres korespondencyjny – Modyfikuj. Proszę wprowadzić aktualne dane i potwierdzić hasłem sms. Dodam, iż zmiana danych w serwisie transakcyjnym jest możliwa jedynie poprzez potwierdzenie operacji hasłem sms. Zmiany takiej nie można dokonać za pośrednictwem potwierdzenia przy pomocy hasła z listy haseł jednorazowych.
   2. Zmiana podczas kontaktu z konsultantem mLinii pod numerem: 801 300 800 lub +48 42 6 300 800. Proszę przygotować identyfikator klienta i telekod.
   3. Kontaktu audio lub wideo z Ekspertem online na stronie: https://online.mbank.pl/pl/iscontact Proszę przygotować identyfikator klienta i hasło do serwisu transakcyjnego.
   4. Dyspozycję można także zrealizować udając się do placówki mBanku z aktualnym dowodem tożsamości. Lista placówek znajduje się pod linkiem: http://www.mbank.pl/o-nas/kontakt/lokalizacja/

 5. Jozek

  Chciałbym założyć konto mieszkam w Niemczech, chciałbym upoważnić osobę do tego konta mieszkającą w Polsce. Czy podczas składania wniosku przez internet istnieje taka możliwość czy trzeba dodatkowo składać jakieś wnioski. Jak założyć konto z zagranicy i upoważnić do niego osobę mieszkającą w Polsce szybko i bez dodatkowych formalności?

  1. bankowe-konto.net

   Witam. Posiadaczem rachunku w mBanku może być rezydent posiadający obywatelstwo polskie lub rezydent nieposiadający obywatelstwa polskiego. Posiadaczem rachunku w mBanku nie może być osoba będąca nierezydentem. Pod pojęciem rezydenta rozumie się osobę fizyczną mającą miejsce zamieszkania na terenie Polski. Zatem jeżeli nie ma Pan adresu zameldowania w Polsce nie będzie Pan mógl otworzyć rachunku.

   Jeżeli chodzi o pełnomocnictwo to można je ustanowić do istniejącego rachunku i nie jest to możliwe od razu przy składaniu wniosku przez internet.
   Nadmienię, iż pełnomocnik może korzystać z rachunku w ograniczonym zakresie:
   – pełnomocnik rodzajowy ma wgląd w rachunek poprzez Internet, może wykonywać przelewy, może posiadać kartę płatniczą. Nie może jednak zamknąć rachunku, nie ma wglądu w lokaty, nie może ustanawiać dalszych pełnomocnictw;
   – pełnomocnik szczególny posiada jedynie kartę płatniczą do rachunku, nie ma dostępu do rachunku przez Internet.

   Przed kontaktem z bankiem proszę przygotować następujące dane przyszłego pełnomocnika : imię i nazwisko, numer PESEL, seria i numer dowodu osobistego, adres zameldowania i korespondencyjny, nazwisko panieńskie matki, imiona rodziców, nr telefonu kontaktowego oraz adres e-mail.

   Dyspozycja może zostać złożona na mLinii bądź w placówce mBanku d.MultiBanku. Poniżej pozwolę sobie opisać każdy ze sposobów:

   1.Telefonicznie z konsultantem mLinii pod numerem: 801 300 800 lub +48 42 6 300 800. Proszę przygotować identyfikator klienta i telekod.

   2. Kontakt audio lub wideo z Ekspertem online na stronie: https://online.mbank.pl/pl/iscontact Proszę przygotować identyfikator klienta i hasło do serwisu transakcyjnego. Po złożeniu wniosku, bank przygotowuje dokumenty dotyczące nadania pełnomocnictwa. Dokumenty dostarczane są za pośrednictwem kuriera.
   Jeśli dane przyszłego pełnomocnika nie były zarejestrowane wcześniej w systemie mBanku – to otrzyma on również pakiet aktywacyjny z hasłami dostępu do logowania.

   3. Dyspozycję można również zrealizować udając się do placówki mBanku z aktualnym dowodem tożsamości.
   Lista placówek znajduje się pod linkiem: http://www.mbank.pl/o-nas/kontakt/lokalizacja/ Bardzo proszę aby udał się Pan do placówki wraz z przyszłym pełnomocnikiem. Każde z Państwa winno mieć ze sobą dokument tożsamości.

 6. Dominika

  Potrzebuje zalozyc konto w Polsce, Rozwazam m Bank ale ; konto musi byc założone na imie corki , ktora ma obywatelstwo polskie i amerykanskie , lecz nie posiada tu (USA) waznego dokumentu tozsamosci z Polski , tylko amerykanski paszport. Jej dowod w Polsce czeka w urzedzie miasta na odebranie lecz my do Polski nie wyjezdzamy od kilku lat. Mam jej PESEL i stary polski paszport. Czy jest mozliwe zalozenie konta w takiej sytuacji? Konto potrzebne jest aby komornik mogl przelac zalegle alimenty na pelnoletia juz corke. dziekuje

  1. bankowe-konto.net

   Witam. Posiadaczem rachunku w mBanku może być rezydent posiadający obywatelstwo polskie lub rezydent nieposiadający obywatelstwa polskiego. Posiadaczem rachunku w mBanku nie może być osoba będąca nierezydentem.
   Pod pojęciem rezydenta rozumie się osobę fizyczną mającą miejsce zamieszkania na terenie Polski.

   W przypadku osoby posiadającej dwa obywatelstwa (w tym obywatelstwo polskie) należy ustalić status dewizowy. Jeżeli dana osoba jest rezydentem i:
   – posiada dowód osobisty – należy potraktować ją jako rezydenta posiadającego obywatelstwo polskie,
   – nie posiada dowodu osobistego– należy potraktować go jako rezydenta nieposiadającego obywatelstwa polskiego.

   Jeżeli Pani córka jest rezydentem posiadającym obywatelstwo polskie to możliwe jest otwarcie rachunku jeżeli poda numer PESEL i posiada aktualny dowód osobisty.
   W sytuacji, gdy Pani córka jest rezydenta nieposiadającym obywatelstwa polskiego to możliwe jest otwarcie rachunku jeżeli posiada paszport zagraniczny wraz z kartą pobytu lub paszport zagraniczny wraz z zaświadczeniem o zarejestrowaniu pobytu obywatela Unii Europejskiej w Polsce.
   Jeżeli Pani córka spełnia powyższe wymagania zachęcam do otworzenia rachunku w mBanku.

   Uprzejmie informuję, że mBank posiada bogatą ofertę rachunków osobistych, spośród których szczególnie pragnę polecić rachunek o nazwie eKonto.

   eKonto daje możliwość czerpania różnego rodzaju korzyści:
   1. Otwarcie i prowadzenie rachunku jest bezpłatne.
   2. Możliwość ustanowienia regularnych płatności (poleceń zapłaty i zleceń stałych) umożliwia wygodną formę regulowania zobowiązań bez konieczności każdorazowego ich zlecania.
   3. Szeroki wachlarz dodatkowych usług, np. przelewy ekspresowe, walutowe (w tym zagraniczne), bezpłatne przelewy krajowe, do ZUS i US wykonywane za pośrednictwem internetu pozwalają realizować płatności bez wychodzenia z domu i bez kolejek.
   4. Nieograniczony dostęp do środków przez 24 godziny na dobę za pośrednictwem internetu, kontaktu telefonicznego – mLinii, aplikacji mobilnej.
   5. Uruchomienie usługi Powiadomień SMS i e-mail zapewni stałą kontrolę zdarzeń na rachunkach, kredytach, kartach i w kanałach dostępu do mBanku.
   6. Posiadanie rachunku eKonto ułatwia dostęp do dodatkowych produktów, m.in. kredytów, ubezpieczeń, rachunku inwestycyjnego, maklerskiego.
   7. Szeroki dostęp do zgromadzonych na rachunku środków zapewni zamówienie karty do konta (Visa lub MasterCard). Za kartę nie będzie naliczana opłata, jeśli spełnione zostaną warunki wskazane w Taryfie prowizji i opłat.

   W jaki sposób można otworzyć rachunek? Otwarcie rachunku odbywa się bez konieczności wychodzenia z domu, jest proste i przyjazne. Wystarczy, że wypełnić krótki wniosek.

   Jakie dokumenty będą Pani potrzebne do otwarcia rachunku osobistego w mBanku?
   1.Dowód osobisty – jeżeli jest Pani obywatelką Polski.
   2.Paszport zagraniczny wraz z kartą pobytu lub paszport zagraniczny wraz z zaświadczeniem o zarejestrowaniu pobytu obywatela Unii Europejskiej w Polsce – jeżeli jest Pani rezydentką.

 7. Patrycja

  witam przebywam na terenie niemiec i chce założyc konto w polsce lecz nie mam mozliwosci dojechania do ambasady polskiej w niemczech czy mozliwe jest omieniecie tego procesu?

  1. bankowe-konto.net

   Witam, umowę o prowadzenie rachunku w mBanku może Pani zawrzeć na odległość- elektronicznie. Jest to możliwe w przypadku posiadania rachunku bankowego w innym polskim banku. W tym przypadku umowa z mBankiem zawierana jest na podstawie weryfikacji Pani danych z przelewu aktywacyjnego.

   W innym wypadku pozostaje założenie konta z opcją Kurier (za granicę mBank wyśle dokumenty pocztą). Poświadczyć Pani podpis za granicą może osoba uprawniona do poświadczania własnoręczności składanych przez osoby prywatne podpisów, np. Notary Public, notariusz obcego państwa. W tym przypadku na umowie/ dokumencie pod podpisem złożonym przez Panią musi znajdować się adnotacja osoby poświadczającej o treści:

   Stwierdzam własnoręczność podpisu/tuszowego odcisku palca… [Pani imię i nazwisko], zamieszkałego w…[adres zamieszkania], kraj zamieszkania… [kraj zamieszkania], osobiście mi znanego/ legitymującego się….. [rodzaj dokumentu tożsamości], seria i numer [seria i nr dokumentu tożsamości], dnia….. [data poświadczenia podpisu].

   Na dokumencie musi znajdować się także imienna pieczęć i podpis osoby poświadczającej podpis. Do tak poświadczonej umowy/ dokumentu powinno być dołączone Apostille poświadczające autentyczność podpisu osoby, która poświadczała na umowie/ dokumencie złożony przez Panią podpis.
   Podpis może również zostać poświadczony przez polskiego przedstawiciela konsularnego (konsul, wice konsul, osoba upoważniona przez Kierownika Wydziału Konsularnego). W przypadku poświadczania podpisu przez polskich przedstawicieli konsularnych na umowie/ dokumencie musi znajdować się okrągła pieczęć Konsulatu oraz imienna pieczęć i podpis osoby poświadczającej podpis z oświadczeniem (w formie adnotacji lub pieczęci) o tej samej treści, co w przypadku poświadczenia przez Notary Public (powyżej).

 8. Krzysztof

  Witam.
  Jestem obywatelem Polskim. Od roku mieszkam i pracuję w Holandii. Mam konto w innym banku polskim i chciałbym otworzyć jeszcze jedno przez internet. Ze względu na charakter wykonywanej pracy nie mam możliwości udania się do ambasady PL.
  Czy jest to możliwe i czy muszę podpisać dodatkowo „papierową” umowę z bankiem?
  Nie planuję w najbliższym czasie podróży do Polski.

  1. bankowe-konto.net

   Witam. W takim przypadku nie ma konieczności aby Pan podpisał papierową umowę z bankiem, gdyż może Pan aktywować konto za pośrednictwem przelewu z innego polskiego banku. W trakcie wnioskowania o otwarcie rachunku w mBanku należy wybrać opcję: Wybierz sposób podpisania umowy – Elektronicznie.

   Możliwe jest wnioskowanie jedynie o rachunek indywidualny. Zawnioskować o rachunek może jedynie osoba posiadająca dowód osobisty.
   Przelew zatwierdzający umowę nie może być przelewem z banku z zagranicy ani z rachunku wspólnego. Przelew należy zlecić z konta indywidualnego, gdzie jest Pan głównym posiadaczem tego rachunku. Ważne aby dane podane we wniosku były zgodne z danymi podanymi na przelewie.

   1. Krzysztof

    Kiedy dokładnie po wykonaniu przelewu weryfikacyjnego mogę zacząć korzystać z konta? Interesuje mnie od kiedy mogę otrzymywać i wysyłać przelewy. Co z kartą do konta? Czy bank wyśle mi ją za granicę?

    1. bankowe-konto.net

     O możliwości korzystania z rachunku zostanie Pan poinformowany w formie wiadomości SMS i e-mail.
     Jeśli we wniosku o rachunek zaznaczył Pan chęć otrzymania karty do rachunku, zostanie ona wysłana na adres po zakończeniu procesowania wniosku, czyli w momencie w którym otrzyma Pan informacje o aktywowaniu rachunku na wpłaty jak i wypłaty.
     Karta zostanie wysłana na adres który został podany do informacji mBanku jako korespondencyjny, może nim być także adres zagraniczny.Karta wysyłana jest listem zwykłym, powinna dotrzeć w terminie nie przekraczającym 15 dni od momentu jej przygotowania.

     1. Krzysztof

      Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź.
      Proszę jeszcze tylko odpowiedzieć ile dokładnie czasu minie od złożenia wniosku do momentu w którym będę mógł zlecać i otrzymywać przelewy, czyli do pełnej aktywacji konta?
      Chciałby konto otworzyć do 20.01

      1. bankowe-konto.net

       Jeśli dane zawarte w przelewie będą takie same, jak dane podane na wniosku otrzyma Pan od mBanku SMS aktywacyjny. Po zalogowaniu się na swoje konto w mBanku z pomocą danych z SMS-a rachunek będzie dla Pana w pełni aktywny (będzie mógł Pan wykonywać przelewy.
       Proszę pamiętać że rachunek w innym (koniecznie polskim) banku z którego robi Pan przelew musi być również założony na Pana dane. Tak aby zgadzały się one z podanymi w wniosku o eKonto w mBanku.
       Czas aktywacji to kwestia czasu otrzymania i zaksięgowania przelewu, czyli zwykle jest to maksymalnie jeden dzień roboczy.

 9. Elzbieta

  Witam mam pytanie odnosnie zalozenia konka w mbanku jestem obywatelka polska ale nie posiadam waznego dowodu osobistego wiec czy paszport polski moze sluzyc jako dowod tozsamosci

  1. bankowe-konto.net

   Witam, z informacji jakich udziela mBank wynika że w tej chwili podstawowym dokumentem tożsamości jest tylko dowód osobisty.

 10. Antoni

  Dzien dobry , Mam dwa pytania;
  1) Mieszkam w USA.Nie posiadam zadnego konta w mBanku. Czy moge zalozyc konto internetowe w mBanku przez internet.Tak jak jest napisane w w/w informacji?
  Na infolinii poinformowano mnie,ze jezeli chce otworzyc konto to musi byc adres korespondencyjny polski i musze byc fizycznie w Polsce.Dlatego,ze umowe przywozi kurier……..
  Jak jest naprawdę?

  2) Drugie pytanie dotyczy adresu zamieszkania/zameldowania;
  Sprzedalem mieszkanie w Polsce, w ktorym bylem zameldowany na stale.Kupilem drugie,ktore jest faktycznym miejscem zamieszkania moim i Rodziny. Z poprzedniego zostalem wymeldowany.Nie mialem czasu i mozliwosci zmiany dowodu i zameldowania..W dowodzie mam poprzedni adres. Ktory mam podac adres?
  Pozdrawiam

  1. bankowe-konto.net

   Odnosząc się do Pana pytań wyjaśniam, że aby móc otworzyć rachunek w mBanku należy posiadać zarówno adres zameldowania jak i korespondencji na terenie Polski. Adres korespondencyjny może być po założeniu rachunku zmieniony na zagraniczny, jednak w momencie wnioskowania musi być on adresem na terenie RP. Nie będzie zatem możliwe aktualnie zawnioskowanie o rachunek jeśli nie przebywa Pan na terenie Polski.

   Odpowiadając na Pana drugie z pytań wyjaśniam, że dane podane we wniosku muszą być zgodne ze stanem faktycznym. W przypadku braku adresu zameldowania w dokumencie osobistym należy podać adres pod jakim Pan zamieszkuje na terenie Polski.

   Nawiązując również do pytania o możliwość założenia konta przez internet wyjaśniam, że ścieżka online (jeśli taką ma Pan na myśli) dostępna jest wyłącznie dla osób nie będących jeszcze klientami mBanku. Zawarcie umowy wówczas odbywa się całkowicie elektronicznie, a w celu potwierdzenia tożsamości należy sfinalizować wniosek przelewem autoryzacyjnym z innego banku krajowego, którego jest Pan jedynym posiadaczem i nie jest to rachunek prowadzony w ramach grupy mBanku.

 11. Antoni

  Jeszcze raz chce sie zapytac o zalożenie konta przez internet.Z informacji podanych w wyżej zamieszczonych tekstach wynika,że moge zalożyc internetowe konto przebywajac za granica.Czy te dane sa aktualne.
  Prosze o doradzenie jak mam to zrobic

  1. bankowe-konto.net

   Witam. W artykule jest opisana procedura, co nie jest jasne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Jeżeli nie jesteś robotem sieciowym wykonaj działanie i wpisz liczbę: *
Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.