Jak najkorzystniej przesłać pieniądze z UK do Polski?

tanie przelewy

Możliwości, aby przesłać pieniądze z Anglii, Irlandii Północnej, Szkocji czy Walii do Polski jest wiele i nie są one bardzo kosztownie. Mnogość ofert na rynku, które po odpowiednim skalibrowaniu pomogą nam w dostarczeniu naszych pieniędzy do wybranego celu. Wystarczy dowiedzieć się, jakie mamy możliwości i wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada.

Jak wybrać tanie przelewy z UK do Polski?

Jest wiele możliwości, możemy wybrać przelew w banku, gdzie mamy konto osobiste. Aby wysłać przelew z UK do Polski, będziemy potrzebowali numeru rachunku w naszym kraju, na który chcemy wysłać pieniądze, w formacie IBAN, jest to numer rachunku poprzedzony skrótem PL oraz kod Swift. Kod Swift składa się z 8 bądź 11 znaków, który jest nadany dla instytucji finansowych, aby można je było zidentyfikować w obrocie międzynarodowym. Jest to proste rozwiązanie, gdyż przelew możesz wykonać przez Internet, w oddziale bankowym, czy za pomocą bankowości mobilnej. Jednak w zależności od oferty banku często prowizja za taki przelew jest duża i dodatkowo spread jest wysoki, czyli różnica pomiędzy kursem sprzedaży a ceną kuna określonej waluty.

Wymiana waluty w kantorze

Inną możliwością jest wymiana waluty w kantorze. W kantorze możemy liczyć na wysoki kurs i opłacalność podczas wymiany. Jednak wymiana większej ilości gotówki może rodzić niebezpieczeństwo, że zostaniemy okradzeni lub napadnięci. Dodatkową przeszkodą jest fakt, że musimy stawić się tam osobiście, jednak z pomocą przychodzą internetowe kantory, dzięki którym możemy przelać pieniądze bez wychodzenia z domu. Cały proces wymiany jest bardzo prosty, wystarczy założyć konto w takim internetowym kantorze i kolejno przelewa walutę wyjściową, aby przelać ją na odpowiedni rachunek już docelowo w złotówkach. Taki kantor ma wiele zalet, gdyż proponuje nam wysoki kurs wymiany i niskie opłaty za dokonanie transakcji.

A co z transferami pieniężnymi?

Inną opcją są transfery pieniężne, które oferuje wiele firm. Wystarczy w cenniku wybrać wariant, który nas interesuje, ceny zależą od kwoty oraz szybkości przekazu. W zależności od wybranej opcji taki przelew zajmuje od 24 do 72 godzin, a jeśli skorzystamy z opcji błyskawicznej, możemy cieszyć się pieniędzmi na polskim koncie w ciągu 10-20 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *