Jak zarabiać online bez wkładu własnego?

Ostatnimi czasy ze względu na dość spore przemiany gospodarcze oraz możliwą wizję kryzysu finansowego, co raz to więcej osób poszukuje w internecie możliwości zarabiania dodatkowych pieniędzy „za darmo”, czyli bez inwestowania własnych pieniędzy. 


Określenie takie jak „zarabianie za darmo internetowo” wymaga jednak sporego doprecyzowania, gdyż ostatnimi czasy namnożyło się ofert pracy online w opcjach „za darmo”, a wielu osobom wydaje się, że dodatkowa gotówka w internecie „leży wszędzie” i wystarczy ją sobie pozbierać. Nic bardziej mylnego. 

Czy istnieje zarabianie przez internet bez inwestycji?

Warto pamiętać o tym, że żyjemy w świecie, gdzie zazwyczaj nie na nic za darmo. Jeżeli istnieje jakiś projekt zarobkowy bez inwestowania, do którego namawia nas jakaś osoba, to zapewne dlatego, że najzwyczajniej w świecie ma z tego jakiś zysk.

Czy to projekty kryptowalutowe, czy MLM, jeżeli coś jest za darmo, to oznacza, że może wymagać od nas poświęcenia np. czasu. A jak wiemy: „Czas to pieniądz”. W ten sposób przechodzimy do idei i najważniejszego elementu, czyli: co oznacza zarabianie bez inwestowania własnych pieniędzy w internecie?

Zarabianie przez internet bez inwestycji w ten sposób zazwyczaj wiążę się z:

  • Inwestowaniem swojego czasu na pracę – niby wszystko jest „za darmo”, jednak musimy poświęcić zaangażowanie, wysiłek, uwagę, pracę i czas. Czyli nie jest to równoznaczne z tym, że za coś przyjdzie nam łatwo zarobić. Musimy często też dołączyć do projektów, programów, zespołów (czy jak to zwą) i werbować innych ludzi, na których pracy zarabiamy.
  • Nachalne sprzedawanie produktów i usług – za których większość zarobku ma osoba, która nas poleciła. Coś na zasadzie MLM, gdzie osoby, które nie potrafią jeszcze tego robić są wysyłane w teren i mają „sprzedawać”, bo przecież praca za darmo. Jeżeli nic nie sprzedają, to też nic nie zarobią. 
  • Ankiety i badania – gdzie za poświęcone godziny czasu zazwyczaj otrzymujemy jakieś „szczątkowe i śmieszne” pieniądze oraz limit wypłaty, od jakiej kwoty możemy przelać sobie nasze zarobione pieniądze na konto.
  • Wymaganie podawania swoich prywatnych danych – w zamian za jakieś nic nie warte „kryptowaluty” lub możliwość zarabiania. Oczywiście większość firm finansowych musi weryfikować swoich użytkowników, bo takie są przepisy prawne dotyczące m.in. „walki z praniem brudnych pieniędzy”, jednak jeżeli mamy to zrobić w zamian za wątpliwy zysk, to nie oznacza, że taka forma zarobku jest dobra.

Oczywiście takich przykładów jest dużo więcej, jednak nie oznacza to, że wszystkie formy zarabiania pieniędzy w internecie bez inwestowania własnych środków są oszustwem, czy nie są opłacalne, bo tak nie jest. Warto jednak weryfikować opinie przed podjęciem współpracy i poświęceniem swojego cennego czasu na pracę. Nie każda firma, jest nieuczciwa, jednak warto zweryfikować jej profil działalności i opinie.

Praca online – opinie o firmie

Opinie o firmach w których pragniemy sobie „dorobić” przez internet można sprawdzić wykorzystując:


– stronę firmy – weryfikując, czy rzeczywiście takowa istnieje i czy nie jest jakimś zbiorowiskiem spamu lub „w budowie”.

– opinie użytkowników – możemy np. w Google zweryfikować opinie innych użytkowników, przeglądając wątki tematyczne, opinie na forach, publikacje, blogi finansowe itp.

– Trustpilot – storna do badania opinii o markach i firmach, gdzie możemy poznać lepiej firmę, z którą mamy do czynienia.

– autorytety w branży – możemy dopytać o daną firmę autorytety w branży, a więc osoby, które zajmują się zarabianiem online (dla przykładu witryna MobilneZarabianie posiada grupę liczącą kilka tysięcy użytkowników na facebooku).

Gdzie zarabiać przez internet bez wkładu własnego?

Warto znaleźć portal, gdzie w rzetelny i uczciwy sposób zostaną przedstawione oferty zarobkowe online. Doskonałym przykładem gdzie zarabiać przez internet bez inwestowania jest portal MobilneZarabianie. Posiada on setki opinii osób, które zdecydowały się na pracę zarobkową w domu. Wszystkie sposoby, gdzie można coś zarobić nie wypłacając nic i niczego nie kupując są wyraźnie wyszczególnione wraz z instrukcjami krok po kroku oraz objaśnieniem o jaką firmę chodzi. 

Czarno na białym wskazane mamy, ile zarobimy, za co, co możemy zyskać. My decydujemy, czy chcemy sobie w ten sposób dorobić, czy może wybrać inną ofertę z listy aktualnych metod szybkiego zarobku na witrynie. Sam portal nie pobiera on nas żadnych pieniędzy, a działa na systemie poleceń, gdzie jeżeli my zarobimy, to i oni. Portal posiada też system powiadomień o nowych ofertach zarobkowych, czy wielotysięczną społeczność w grupie, gdzie każdy może dowiedzieć się więcej i zadać pytania na nurtujące tematy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *