Terminale płatnicze – jak robić bezpieczne zakupy w czasach pandemii?

Pandemia COVID-19 mocno wpływa na nasze codzienne życie, nie tylko za sprawą kwarantanny, ale także za sprawą ograniczeń w robieniu zakupów. To bardzo ważne, aby w czasach pandemii zachowywać środki bezpieczeństwa i w sposób ostrożny oraz rozważny dokonywać zakupów. Jak dbać o zdrowie i odpowiednio się zabezpieczać podczas dokonywania zakupów?

Więcej informacji na temat: terminal kart płatniczych – znajdziesz niewątpliwie tutaj: https://epayment.pl.worldline.com/pl/home/produkty-i-uslugi/terminale-platnicze.html

Bezpieczne zakupy w czasach pandemii

Jest wiele wytycznych Ministerstwa Zdrowia, które dokładnie wskazuje, jak powinniśmy się zachowywać, aby bezpiecznie wykonywać codzienne czynności. Jest bardzo ważne, aby podczas zakupów w sklepach stosować się do wytycznych, utrzymywać bezpieczną odległość, mieć maskę i rękawiczki ochronne. Wszystko to ma za zadanie minimalizować ryzyko zarażenia się koronawirusem. W tym celu wprowadzono też ograniczenia, czyli limity osób w sklepie podczas robienia zakupów, jednak w ramach odmrażania gospodarki, limity te zostały zniesione.

Płatności gotówką podczas pandemii

Ze względu na panujący wirus, który przez dłuższy czas może utrzymywać się na przedmiotach, specjaliści radzą, aby posługiwać się płatnościami bezgotówkowymi. To za pomocą gotówki, która przenosi się z rąk do rąk, istnieje ryzyko, że możemy się zarazić poprzez pieniądze. Terminale POS minimalizują ryzyko, gdyż nie dotykamy pieniędzy, a dokonując transakcji zbliżeniowych, nikt poza nami nie ma kontaktu z naszą kartą płatniczą. Dodatkowo terminale płatnicze powinny być odpowiednio i regularnie dezynfekowane, podobnie jak pinpady. Bank Polski w trosce o nasze bezpieczeństwo gotówkę, która trafiła do niego z instytucji o charakterze komercyjnym, poddał dwutygodniowej kwarantannie, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się niebezpiecznego wirusa. Dodatkowo została ona odkażona, w temperaturze nie mniejszej niż 150 stopni Celsjusza. 

Płatności bezgotówkowe w czasach pandemii

Jak wskazują eksperci terminal płatniczy, jest bezpieczniejszym sposobem płacenia w czasie pandemii. Jednak i taki kontakt z urządzeniem, którego dotyka kilkadziesiąt osób dziennie, wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. W celu bezpieczeństwa klientów, zgodzono się podnieść limit w płatnościach bezdotykowych z pięćdziesięciu do stu złotych, co ma również pomóc klientom w dokonywaniu zakupów. Na pewno jest to pomocne rozwiązanie, jednak jeśli mamy zastosować się do rządowych restrykcji, powinniśmy dokonywać większych zakupów, które zabezpieczą nas na dłuższy czas, niż tylko na kilka dni. Jeśli chcemy wybrać gotówkę z bankomatu, warto skorzystać z systemu BLIK, który pozwala zrobić to w sposób bezdotykowy.